SMK University of Applied Social Sciences

SMK University of Applied Social Sciences

1994 yılında başkent Vilnius ve Litvanya’nın en önemli liman kenti olan Klaipeda’da eğitim hayatına başlayan SMK Uygulamalı Sosyal Bilimler kurumu, yüksek öğrenimde yenilik ve kaliteyi ön planda tutan bir anlayışla faaliyet gösteren özel bir kurumdur. 2018 yılında Litavnya’nın ikinci büyük kenti olan Kaunas’ta büyük modern kampüs açtı.

İngilizce,rusça ve litvanca dilinde toplamda 20 ayrı lisans programının sunulduğu kurumda 2600’ün üzerinde öğrenci eğitim görmektedir. SMK, öğrencilerinin yetenek ve potansiyellerinin keşfedilmesi ve ilerletilmesi üzerine çalışmalara önem vermektedir.

Araştırma, eğitim ve kariyer inşasının yanı sıra, akademik misyon ile birlikte bölge ve ülke için ekonomik ve sosyal değer yaratmanın da öncü bir akademik kurum olmayı hedeflemektedir.

Neden SMK ?

  • Litvanya’da eğitim alanlara göre Litvanya’daki en iyi özel kurumdur.
  • Uluslararası uzmanlar tarafından en uzun aktivite zamanına sahip olduğu onaylanan kurumdur.
  • Litvanya’da Avrpa Kredi Transfer Sistemi  (AKTS) tarafından Diploma yeterliliği verilen İlk özel yüksekokuludur.
  • Mezun olan öğrencilerinin % 85’inin mezuniyetlerinin birinci yılında işe yerleştiği bir kurum.
  • Öğretim elemanlarının% 65’i faaliyet gösteren şirketlerde çalışan uygulayıcılardır.
  • Öğrencilerine 22 Hafta işletme şirketlerinde uygulamalı eğitim sunmaktadır.
  • 900 ayrı işletmede staj imkanı sunmaktadır.
  • Her beş öğrencisinden biri staj yaptığı yerde çalışmaya başlamaktadır.
  • 46 ayrı ülkeden 85 ulusal kuruluşla ortak çalışma projesi.

İngilizce Eğitim Programlar

1.Uluslararası Pazarlama Lisansı/ International Marketing

Uluslararası Pazarlama ve Markalaşma konusunda uzman olan, pazarlama araştırmasını bağımsız olarak yürütebilen, pazarlama stratejisi geliştirebilen, uluslararası pazarda işletmelerin pazarlanması için çözümler tasarlayıp uygulayabilen, aynı zamanda uluslararası pazarlarda konumlandıran kurumsal veya ürün markaları yaratmak için de uzman eğitmenler yetiştirmek.

2.Uluslararası İşletme Lisansı/ International Business

Uluslararası iş dünyasında uzmanlar oluşturmak, uluslararası bir işletme şirketi kurabilmek ve yönetebilmek, şirket projelerinin tüketici ihtiyaçlarına yönelik iş projelerinin başlatılması ve uygulanabilmesi, iç ve dış iletişim sistemlerinin geliştirilmesi, ulusal ve uluslararası pazarlarda iş ortakları ve müşterileri ile etkin iletişimin sağlanması.

3.Turizm ve Otelcilik Lisansı/ Tourism and Hotels

Turizm işletmelerini bağımsız olarak kurabilen ve yönetebilen turizm ve otel işletmecileri, turizm projelerini hayata geçirme, otelcilik faaliyetlerini organize etme, ulusal ve uluslararası turizm pazarlarında sorumluluk bilinciyle hareket etme..

4.Programlama ve Multimedya/Programming and Multimedia

Programlama ve Multimedya programının amacı, bilgisayar sistemlerini tasarlarken, uygulayarak, uygulamalı programlar, multimedya ve / veya uygulamalar geliştirmek, öğrencilerin matematik ve fen bilimleri alanında edindiği bilgileri uygulayabilen yüksek yeterlilikte IT uzmanları olarak yetiştirmektir.

5.Technology and Innovation Management

Yurtiçi ve yurt dışında, işletmelerde yenilikler ve yeni teknolojilerin getirilmesi için talep ve fırsatları belirleyebilecek ve yeni teknolojilerin, yenilikçi ürünlerin, faaliyet yöntemlerinin geliştirilmesinin projelerini yönetebilecek, rekabet gücü ve sürdürülebilirliği sağlayabilecek iş profesyonellerini hazırlamak.

Genel Bilgiler

Süre: 3 yıl (tam zamanlı)

Öğrenim Ücreti: Yıllık 2800 €

Başvuru Ücreti: 170 € bir defaya mahsus (İade edilemez)

SMK Yoğun İngilizce Hazırlık Programı/Intensive English Foundation Progamme

Foundation programını bitiren öğrencilere programın resmi bir sertifikası verilir. 16 AKTS kredisi kazanan öğrenciler  kredilerini bu okuldaki programlarda veya  Avrupa’daki herhangi bir üniversitede kullanabilir. Akademik programın yanı sıra zengin bir kültür entegrasyon programı sağlanacaktır. Öğrenciler Litvanya kültürü, coğrafyası, tarihi ve Litvanya dili hakkında bilgi sahibi olacaklardır. Çeşitli eğitim gezileri düzenlenecektir.

Program, SMK Uygulamalı Sosyal Bilimler Üniversitesi tarafından organize edilmekte Vilnius kampüsünde sunulmaktadır.

Program Süresi – 10 hafta

Toplam ders saati – 260

AKTS kredisi – 16

Başlangıç ​​tarihi –  Mart  (Bahar dönemi)

Program Ücreti – 1200 Euro

Başvuru ücreti – 120 Euro

İngilizce Lisans bölümleri ve İngilizce Hazırlık Programı’na başvurmak istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

KAPAT